Filtre Torbaları

Toz ve sıvı filtrasyonunda kullanılan iğneli keçe filtre torbaları, işletme şartlarına bağlı olarak: Polyester, Polypropylene, Homopolymere Akrilik (Dolanit), Copolymer Akrilik, Polyphenylsulfide (Ryton), Meta-Aramid (Nomex), Polyimide (P-84), PTFE (Teflon), Cam Elyaf’tan mamul keçe kumaşlar kullanılarak üretilmekte olup, kaliteleri Avrupa Normlarındadır.

Kumaşların iç dokuları genellikle kendi malzemesinden üretilmektedir. Cam Elyaf ürünleri kırılgan niteliğe sahip oldukları için ürün keçe olarak değil dokuma olarak üretilir ve bu nedenle iç dokusu yoktur. Ürünlerimizin hepsi kalender ve gaze işlemine tabi tutulmuş olup, istenildiğinde su ve yağ itici özellik kazandırmak amacı ile Teflon Hidrofob Emprenye işlemi uygulanmaktadır. Silkelemeyi kolaylaştırmak, tozun keçe gözeneklerine işleyerek hava geçirgenliğini düşürmesini geciktirmek için toz tutma yüzeyi e-PTFE membran ile kaplanabilmektedir.

Filtre torbalarının dikiminde filtre kumaşının iç dokusu ile aynı malzemeden mamul dikiş ipliği kullanılmaktadır. Torbaların boy dikişi yüksek mukavemetli dikiş ipliği kullanılarak özel 3 sıra zincir tipi dikim yapılmakta olup, dip kapak kısmı dikimi için aynı özel dikim metodu uygulanmaktadır. Aksi takdirde sistemde çalışan sisteme uygun seçilmiş torbalar boydan boya veya dip kısmında çözülme nedeni ile kopma meydana gelir. Bu da sistemde kullanılan torbaların kısa ömürlü olmasına neden olur.FİLTRE TORBALARI AYRINTILI SPESİFİKASYON TABLOSU

Tabloda,
  • Hava geçirgenliği sütununda yer alan değerler Dp:200 Pa. basınç farkında lt /dm²/saat. olarak verilmiştir.
  • Mukavemet sütununda yer alan tüm bilgiler, boyuna – enine sıra düzenine göre sunulmuştur.
  • Yüzey işlemi sütununda belirtilen K = Kalender, G = Gaze, T = Teflon Hidrofop Emprenye (Su ve yağ iticilik için),
e-PTFE = PTFE Membran kaplama anlamına gelmektedir.

  • Tabloda verilen tüm bilgiler ISO ve TSE standartlarına uygun olarak verilmiştir. (ISO 1043-1), (TS EN 29073-1), (ISO 1043-1), (ISO 5081), (DIN 53517)

İĞNELİ KEÇE FİLTRE MALZEMELERİ KİMYASAL DİRENÇ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

MALZEMEPEPE+ePTFEPPPAACAHPPSNXP-84PTFEGF
Asit 22432242333
Alkali11412242231
Hidroliz11414442133
Oksidasyon44143323344
Solvent44343323344

1) Zayıf 2) Orta 3) İyi 4) Çok İyi

Uygulanan Standart Yüzey İşlemler :
Kalender ve Gaze

İsteğe Bağlı İşlemler:
Hidrofob Emprenye, Teflon PTFE (Teflon) daldırma, e-PTFE Membran laminasyonu

* Filtre torba imalatında kullanılan kumaşlar üreticisinin spesifikasyonlarına göre seçilebildiği gibi özel ihtiyaca uygun olarak da seçilebilir.